Asiakkaamme ovat jo pitkään toivoneet liuotinvapaata esipesuainetta Kahan valikoimiin, ja näihin toiveisiin on nyt vastattu! Uusi K-FIX Esipesuaine on nyt saapunut varastollemme.
Kahan oma K-FIX-tuoteperhe on jälleen laajentunut. Uutuutena valikoimassa on käyttövalmis, kasviöljypohjainen esipesuaine auton pesuun. Kätevässä litran suihkepullossa myytävä puhdistusaine tepsii hankaankin talvilikaan – tämä uutuus kannattaa ottaa testiin.
K-FIX Esipesuaine 1 litra
Kasviöljypohjainen esipesuaine poistaa tehokkaasti vaikean ja pinttyneen lian, kuten tiesuolan ja hyönteisten jäämät. Tuotetta voidaan käyttää kaikilla vesipesua kestävillä ulkopinnoilla. Ei sisällä liuottimia. Emäksinen pesuaine, jonka pH 10,3.
Käyttöohje: K-FIX Esipesuaine
- Sumuta käsiteltäville alueille. Saavutat parhaan lopputuloksen suihkuttamalla tuotetta kuivalle maalipinnalle.
- Anna vaikuttaa 2–3 minuuttia.
- Jos lika on pinttynyttä, käy pinnat läpi pesusienellä tai -kintaalla.
- Huuhtele painepesurilla tai runsaalla vesisuihkulla.
Huom! Ei saa kuivua pintaan. Älä käytä kuumille pinnoille tai suorassa auringonpaisteessa. Ei saa jäätyä.
Tuotenumero: KFEP1
Muista myös K-FIX-tuoteperheen tehokas liuotinpesuaine.

