Asiakkaamme ovat jo vuosia toivoneet meiltä monipuolista, edullisemman hintatason tuotelinjaa, ja nyt näihin toiveisiin ollaan vastaamassa. Ensimmäiset Effekt-jarruosat ovat juuri saapuneet Kahan varastolle ja lisää on tulossa.
Mikä oikeastaan on Effekt? Kyseessä on KGK Group -konsernin oma private label -brändi, jonka alle valitaan laadukkaita, hyviä tuotteita useilta eri toimittajilta ympäri maailmaa. Emoyhtiömme KGK on myynyt Effekt-varaosia Ruotsissa jo useamman vuoden, ja nyt Kaha tuo tuotteet myös Suomen markkinoille.
Miksi Effekt?
- Tarkasti valikoidut, hyvät tuotteet ja toimittajat ympäri maailmaa
- Laaja valikoima tuotteita
- Edullinen hintataso
- Hyvä hinta-laatusuhde
- Varaosavalikoimaa sekä vanhempiin että uudempiin autoihin
Ensin saapuvat Effekt-jarruosat
Effekt-tuotteet rantautuvat Kahan varastolle pikkuhiljaa vuoden 2025 aikana. Ensimmäisessä aallossa valikoimaan saapuvat jarruosat. Kattava tuotevalikoima sisältää jarrulevyjä, -paloja, -satuloita ja kenkiä.

Tuotteiden on arvioitu saapuvan Kahan varastolle maaliskuun aikana, eli sopivasti ennen kevään jarrusesonkia. Ensimmäiset Effekt-jarruosat ovat jo hyllyssä valmiina nopeaan toimitukseen.
Uudet Effekt-jarruosat
- Jarrulevyt: 370 nimikettä
- Jarrupalat: 440 nimikettä
- Jarrusatulat: 230 nimikettä
- Jarrukengät: 55 nimikettä
Effekt-tuoteperhettä tullaan laajentamaan lisää vuoden 2025 aikana – seuraa siis valikoiman kehittymistä Autoluettelossa. Automallikohtaisesti sopivat Effekt-varaosat löytyvät Autoluettelon rekisterinumerohaun avulla.
Tutustu myös valikoimamme uusiin Wolf-voiteluaineisiin.
